TARAPATY
film fabularny

Przyjaźń to wcale nie jest taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

premiera kinowa: 15 września 2017
czas trwania: 80 min.

scenariusz i reżyseria: Marta Karwowska zdjęcia: Kacper Fertacz PSC producent wykonawczy: Tomasz Morawski muzyka: Antoni Komasa-Łazarkiewicz scenografia: Julia Junosza-Szaniawska dźwięk: Bartłomiej Bogacki kostiumy: Emilia Czartoryska charakteryzacja: Anna Nobel Nobielska montaż: Ola Gowin producent: Agnieszka Dziedzic produkcja: Koi Studio koprodukcja: DI Factory, Mazowiecki Fundusz Filmowy dystrybucja: Next Film międzynarodowy agent sprzedaży: LevelK. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

występują: Hania Hryniewicka, Kuba Janota-Bzowski, Roma Gąsiorowska, Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maria Maj, Piotr Głowacki, Dobromir Dymecki, Michał Grzybowski, Agnieszka Skrzypczak, Krystyna Tkacz i Jowita Budnik.

 

 

Close Menu